Ķekavas vidusskolai 1.vieta Makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” 2016./2017.māc.g.

Tuvojoties mācību gada beigām, noslēdzas arī "Zaļā josta” vērienīgais makulatūras vākšanas konkurss "Tīrai Latvijai!”, kas šogad norisinās visā valsts teritorijā jau trīspadsmito reizi. Pulcējot vairāk nekā 88 tūkstošus skolēnu un pirmsskolas izglītības vecuma bērnu, kā arī ar viņu vecāku, pedagogu un draugu palīdzību, ir savākti un nodoti pārstrādei 1228236.60 kg makulatūras. Tādējādi izdevies ne tikai piešķirt resursiem jaunu dzīvi, bet arī saglabāt veselu mežu no nociršanas, ietaupīt ievērojamu elektrības, ūdens un CO2 apjomu.

Makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” rīko “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži”, veicinot mežu resursu saglabāšanu Latvijā, un Valsts izglītības satura centru, piešķirot konkursam īpašu nozīmi skolēnu vides izglītības programmā.

Apkopojot konkursa rezultātus, noteikti uzvarētāji divās nominācijās – pēc savāktā makulatūras apjoma uz vienu izglītības iestādes audzēkni un pēc savāktā apjoma uz visu mācību iestādi kopumā.

Apkopojot rezultātus saskaņā ar nolikumu:

Pēc visvairāk savāktā makulatūras daudzuma izglītības iestādē:

1.vieta – Ķekavas vidusskola – 27 tonnas 917 kg makulatūras;

2.vieta – Daugavpils Centra vidusskola – 26 tonna 742 kg makulatūras;

3.vieta – Ādažu – 24 tonnas 149 kg makulatūras.

Kopīgiem spēkiem ir saudzēti vairāk nekā 20880 koki, kas nav bijuši jānocērt, lai radītu jaunu papīru, bet tā izgatavošanai otrreizēji izmantota makulatūra.

Par lielo ieguldīto darbu visi konkursa dalībnieki par katru savākto un nodoto tonnu makulatūras saņems 5kg otrreizēji pārstrādāta biroja vai zīmēšanas papīra.

Nominācijā – Visvairāk savāktais makulatūras daudzums izglītība iestādē audzēkni – balvas nodrošina AS “Latvijas valsts meži” piešķirot pirmo trīs vietu ieguvējiem izziņas ekskursijas. Ķekavas vidusskolas 40 aktīvākajiem makulatūras vācējiem būs iespēja doties “Izzini mežu” ekskursijā LVM dabas parkā Tērvetē (t.sk. ieejas biļetes, vilcieniņš, autobusa noma, vides izglītības speciālista pakalpojumi).

Paldies visiem par līdzdalību!

Ilze Lisovska