Ķekavas vidusskolas un Bordesholmas Hans – Bruggemann skolas sadarbība turpinās

Ķekavas vidusskolas sadarbības apmaiņas braucieni ar Bordesholmas Hans-Bruggemann skolu norisinās jau trešo gadu. Šajā gadā pie mums aprīļa beigās viesojās 8 skolēni un skolotājs no Vācijas, bet 7.maijā septiņi 10. un 11. klašu skolēni viesojās Vācijā, kur mūs laipni uzņēma viesģimenes. Vizītes ietvaros devāmies uz Ķīli, kur aplūkojām pilsētas arhitektūru.

Skolēni piedalījās stundās kopā ar savu viesģimeņu skolēniem, kurās viņiem bija iespēja gūt priekšstatu par stundu norisi šajā skolā. Vizītes ietvaros skolēniem bija iespēja papildināt savas vācu un angļu valodas zināšanas.

Viesojāmies Bordesholmas pilsētas domē, kurā izglītības daļas vadītājs Manfrēds Osbārs mums stāstīja par Bordesholmu, kā arī izrādīja pilsētas domes ēku un pastāstīja par tās funkcijām.

Lielisks papildinājums zināšanām bija Eiropas Hanzas muzeja apmeklējums Lībekā, kurā mūs ar aizraujošu stāstu sagaidīja gide no Latvijas Līga Dambekalns. Jau pagājušajā gadā skolēniem bija iespēja apmeklēt šo muzeju un iejusties tā laika cilvēku dzīvē. Iesakām visiem, kuri dodas uz Lībeku, apmeklēt šo muzeju.

Jau otro gadu mūsu vizīte šajā skolā noslēdzas ar kopīgām brokastīm, kuru laikā tiek pārrunāta nedēļas norise un priekšlikumi nākamajam gadam.

Liels paldies visiem, kuri mūs uzņēma savās ģimenēs, kā arī tiem, kuri mūs atbalstīja, lai mums būtu iespēja papildināt savas zināšanas un iegūt jaunu pieredzi!

Ilze Lisovska