Zinātnieku nakts

Piektdien, 29. septembrī, 11 Latvijas pilsētās - Rīgā, Salaspilī, Jūrmalā, Jelgavā, Dobelē, Cēsīs, Valmierā, Ventspilī, Liepājā, Rēzeknē un Daugavpilī - notika Zinātnieku nakts pasākumi. Šīgada tēma bija inovācijas.  Arī mūsu skolas 5.c klases un 6.d klases skolēni devās izzināt kaut ko jaunu. 6.d klases skolēni apmeklēja Rīgas Tehniskās Universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāti, savukārt 5.c klases skolēni arhitektūras fakultāti, kur katrs skolēns radošajās darbnīcās varēja izveidot Einšteina figūriņu, izbaudīt gaismas spēles, izpētīt optiskās ilūzijas. Pēc tam visi skolēni devās uz Latvijas Universitātes Dabas māju. Skolēni pirmkārt iepazinās ar LU mūsdienīgo un moderno studentu mācību vidi, kā arī apmeklēja dažādas nodarbības (piemēram, izpētīja mobilos telefonus, izjauca tos), un iepazinās ar interesantiem eksperimentiem laboratorijās. Noslēgumā skolēni teica, ka vēlētos šeit mācīties turpmāk.

Piektdien,  29.septembrī mēs ar klasi braucām uz ZINĀTNIEKU NAKTI 2017. Mēs apmeklējām Latvija Universitātes Ķīmijas fakultāti. Tur mums rādija dažādus eksperimentus. Mums visai klasei un skolotājai bija iespēja izjust kā ir kad tev dedzina roku un nekas nesāp. Savukārt nodarbībā “Neredzamo staru vilinājums” uzzinājām par fiziku, ķīmiju un  nanozinātni. Bija iespēja veikt eksperimentu ar maniem matiem un noteikt to ķīmisko sastāvu. Tikāmies ar tiesu ekspertīzes profesijas pārstāvi. Izrādās pēc matiem, nagiem var noteikt cilvēka personību (identitāti).Šī zinātnieku nakts bija ļoti aizraujoša un interesanta . Anita Kūde

Zinātnieku naktī mēs apmeklējām Rīgas Tehniskās Universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāti. Studējot fakultātē var kļūt par inženieri – enerģētiķi, kurš pārzina enerģētiku un elektrotehniku. Varējām apskatīt DEMO laboratoriju, kurā ir izvietots KUKA robots, tas var pacelt divas automašīnas. Robots tika izgatavots, lai tas taupītu enerģiju. Piemēram, kad tas dodas uz labo pusi tas tērē enerģiju, bet pēc katras kustības tas taisa pauzi tajā brīdī tas atdod visu enerģiju atpakaļ. Šo KUKA robotu fakultātei uzdāvināja Wolkswagen kompānija un robots maksā simts tūkstošus euro.

Savukārt uz ēkas jumta, pēc drošības instruktāžas veikšanas, bija iespēja tuvplānā apskatīt saules baterijas un vēja ģeneratoru. Vēja ģenerātors minūtē ražo ap divsimts voltiem. Šim vēja ģenerātoram ir neparasta forma. Vēl varējām aplūkot divdesmit saules paneļus. Septiņi no tiem ir tādi, kas var mainīt leņķi. Bet pārējie ir stāvoši kuriem nevar mainīt lenķi. Man ļoti patika RTU un viņi piedāvā arī pie viņiem mācīties protams, kad būs pabeigta vidusskolu. Artis Rečkins.