Ķekavas vidusskolas 10.-12.klašu skolēnu un skolotāju vizīte Gostinā

No 24.septembra līdz 30.septembrim Ķekavas vidusskolas pieci 10.-12.klašu skolēni  un divi skolotāji devās otrajā apmaiņas vizītē uz Gostinas 3.skolu ( Szkola Podstawowa nr 3 z Oddzialami Dwujezycznymi w Gostyniu, iepriekš Gostinas 2.ģimnāzija). Jau šī gada maija beigās Gostinas skolas direktors, skolēni un skolotāji bija otrajā vizītē skolu pieredzes apmaiņas vizītē Ķekavā.

Vizītes ietvaros skolēniem un skolotājiem bija iespēja iepazīties ar skolas darbību un izglītības procesu. Skolā mēģinājām kopā ar poļu skolēniem skaitīt latviešu tautasdziesmas, kuras viņiem likās sarežģītākas ar jebkuras citas valodas paguvi.

Sākot ar šī gada septembri Polijā ir ieviesta  jauna reforma un konkrētajā skolā ir ieviesta 1.-6.klase, iepriekš skolā mācības sāka skolēni no 7.klases. Līdz ar to gan skolēniem, gan skolotājiem ar šo mācību gadu bija jāiedzīvo daudz pārmaiņu, pret kurām lielākā daļa pedagogu pagājušajā gadā devās uz Varšavu streikot.

Vizītes ietvaros devāmies uz mākslinieka darbnīcu, kurā apgleznojām krekliņus un lakatiņus, uzspiežot nospiedumus no abu valstu skolēniem un skolotājiem, devāmies izbraucienā uz Vroclavu, kur apskatījām pilsētas arhitektūru un pilsētas zooloģisko dārzu. Aizraujošākā ekskursija bija uz ražotni “Filtron”, kurā ražo eļļas un gaisa filtrus automašīnām dažādus izmēros, kā arī tajā tiek nodarbināti ap 2000 darbinieku.

Pēdējā vakarā viesiem bija iespēja dancot latvju dančus un klausīties mūsu tautā populāras dziesmas. Patīkams pārsteigums bija mājinieku sagatavotais pārsteigums – kūka Latvijas karoga krāsās.

Paldies jauniešiem par aktīvo līdzdalību! Kā arī esam pateicīgi par atsaucību un ļoti viesmīlīgo uzņemšanu!

Ilze Lisovska