Žetonu vakars

Žetonu vakars ir tas svinīgais un skaistais brīdis, kalpo kā apliecinājums tam, ka 12. klases skolēni ir gatavi skolas gaitu noslēguma sprintam.

Šogad 12. februārī Ķekavas vidusskolā 12. klases 12 skolēni un viņu audzinātāja Daina Gžibovska saņēma žetonu - skolas dāvināto piederības zīmi.

Skolas zāle bija izrotāta, galdi bija klāti ar krāšņiem svētku galdautiem un vāzēs stāvēja tikko izplaukuši pūpolu zari. Žetonu vakara sākums tika atklāts ar polonēzi. 12. jaunieši dejoja kā viens vesels, plecu pie pleca. Pēc polonēzes 12. klases skolēni lasīja dzejas rindas, tad tika dots vārds Ķekavas vidusskolas direktorei Sandrai Pugovkai.

Direktore uzrunāja vecākus, skolotājus, bijušos absolventus,11. klases skolēnus, kā arī 12. klasi, novēlot atrast to, ko meklē, un lai visi sapņi un ieceres īstenojas. Direktore pabeidza savu runu, pasniedzot katram 12. klases skolēnam žetonu. Pasākuma turpinājumā jaunieši sveica ar ziedu pušķiem bijušos klases audzinātājus, klātesošos skolotājus, dāvinot 12. klases skolēnu veidotas grāmatzīmes. Tika apsveikti arī vecāki. Īpaši tika sveikta arī tagadējā  audzinātāja Daina Gžibovska . Pēc pasākuma svinīgās daļas bija 20 minūšu starpbrīdis, lai skolēni varētu sagatavoties pašu veidotajam priekšnesumam, kura pamatā ir Rūdolfa Blaumaņa lugas " Īsa pamācība mīlēšanā" fragmenti. Jaunieši bija tērpušies tautastērpos. Lugā piedalījās arī klases audzinātāja. Visi viesi sirsnīgi aplaudēja jaunajiem māksliniekiem. Lai skolēni varētu pārģērbties svētku tērpos, bija 20 minūšu starpbrīdis, kura laikā viesi varēja iedzert siltu tēju vai kafiju, apspriest tikko redzētās lugas notikumus, kā arī nogaršot uzkodas.

Skolēni kopā ienāca zālē, lai kopā ar viesiem noskatītos video " 3 gadi, 3 minūtēs". Tajā bija ievietotas visas fotogrāfijas no kopīgajām ekskursijām un pasākumiem, tai skaitā, fragments no konkursa " Labie darbi". Pēc video noskatīšanās tika dots vārds vecākiem. Viņi kopīgi dziedāja dziesmu " Mazā bilžu rāmītī" un rokās turēja sarūpēto dāvanu, rāmīti ar fotogrāfiju, kurā nu jau 12. klases skolēns nofotografēts bērnībā. Tas bija jauks pārsteigums skolēniem, jo viņi neko nenojauta par pārsteigumu. Pēc tam 12. klases skolēnus sveica 11. klase ar klases audzinātāju, dziedot dziesmu, kas lika tiekties pēc labiem panākumiem. Arī Ķekavas vidusskolas pagājušā gada absolventi bija sveicēju vidū. Viņi savukārt bija sarūpējuši katram burciņu, kurā bija lapiņas ar svarīgām dzīves atziņām. Tad abitūrijas klase uzkāpa uz skatuves, pateicās visiem sveicējiem, norunāja pēdējās dzejas rindas un vienojās kopīgā dziesmā, visi dziedāja līdzi. Dziesmai skanot, zālē tika ievesta svētku torte. Visi varēja to nobaudīt.

Vakars turpinājās ar jestrām dejām, kur varēja izlocīt kājas gan jaunieši, gan viņu vecāki un skolotāji. Siltā, draudzīgā atmosfērā vakars ieilga līdz pusnaktij.

Paldies visiem, kas bija ar mums kopā!

Amanda Ciematniece, 12.klase