Apmaiņas brauciens Bordesholmā Vācijā

Mēs, seši jaunieši, 10to klašu skolēni- Signe Zole, Katrīna Peina, Kaspars Kovgers, Roberts Auziņš un 11to klašu skolnieces- Beāte Stankeviča un Krista Sniķere, kopā ar mūsu superīgo pedagogu Ilzi Lisovsku, 29.maijā devāmies apmaiņas braucienā uz Bordesholmu Vācijā.
Satraukuma un interesantu sajūtu pārņemti, savu ceļu uzsākām ļoti siltā un saulainā svētdienas rītā. Ceļš līdz mūsu mājīgajai viesnīcai Polijā, Poznaņā, bija tāls, ceļā bija jāpavada 13 stundas. Taču mums šis laiks pagāja ātri. Visi sadraudzējāmies jau pirmajās ceļa stundās. Tā vien šķita, ka ar katru stundu kļūstam tuvāk ne tikai Bordesholmai, bet arī viens otram.
Tā nu, ar runām piepildot šo laiku, nonācām Polijas viesnīciņā, kur mūs ļoti laipni uzņēma viesnīciņas īpašniece. Mēs bijām sajūsmā. Piepildījuši nakti sarunām, kā arī, protams, atvēlot laiku arī mazliet miegam un ieturējuši kārtīgas brokastis, bijām gatavi doties ceļā.
Līdz Bordesholmai bija atlicis mazāk par pusceļu. Arī šīs stundas pagāja ātri. Pratām atrast kopīgu valodu. Taču pēdējās 30 minūtes pavadījām lielā satraukumā, jo nezinājām, kā būs, kā mūs uzņems mūsu viesģimenes, kādi būs laikapstākļi un kas mūs vispār sagaida. Kad nonācām mūsu galapunktā- pie Bordesholmas skolas, mūs sagaidīja mūsu “šīs nedēļas ģimenes”. Tā nu, vēl joprojām satraukuma pilni, devāmies viesoties, katrs pie savas viesģimenes. Šis vakars mums pagāja kā nu kuram- kāds apskatīja jūru, bet kāds mierīgi pavadīja laiku ar savu viesģimeni.
Otro dienu pavadījām ļoti jaukā pilsētā netālu no Bordesholmas- Ķīlē. Šo dienu skaistajā pilsētā iesākām ar pastaigu gar jūru, ar kafijas malkošanu skaistā kafejnīcā, ar sarunām un sadraudzību ar mūsu jaunajiem draugiem no Vācijas. Pēc tam mēs devāmies apskatīt zemūdens muzeju, kur mums bija iespēja uzzināt vairāk par dažādām zivīm, par zemūdens pasauli, kā arī vērojām roņus. Pēc muzeja, kur nu kurš- cits uz veikalu iepirkties, cits apskatīt pilsētu, bet cits- vērot skatu no kafejnīcām. Pēc brīvā laika pilsētā devāmies uz Parlamentu, kur norisinājās saruna Štēgnera kungu no labā spārna. Pēc tam, noguruma pārņemti, devāmies atpakaļ pie savām ģimenēm.
Trešās dienas plānos bija pavadīt dienu Bordesholmā. No rīta devāmies uz stundām kopā ar mūsu vācu draugiem. Stundas norisinājās, mūsuprāt, ļoti interesanti un mūsdienīgi. Pēc stundām, ieturējuši pusdienas skolā, devāmies pastaigā pa Bordesholmu un pēc tam uz skaisto Bordesholmas pilsētas domi, kur mums bija iespēja apskatīt namu un aprunāties ar izglītības daļas Manfredu Osbāru. Pēc šīs sarunas mūsu draugi mums bija sagatavojuši orientēšanos pa Bordeshomu. Apskatījām jaunas vietas un izbaudījām karsto laiku. Kad bijām apskatījuši Bordesholmu, mūs ļoti jauki uzņēma mūsu vācu draudzene- Leonija, pie kuras norisinājās sarunām bagāts un ārkārtīgi sirsnīgs bārbekjū vakars. Arī šī diena paņēma daudz enerģijas, tāpēc devāmies mājās kārtīgi izgulēties.
Izgulējušies devāmies mūsu pēdējā ekskursijā uz ārkārtīgi skaisto pilsētu Lībeku, kuru apskatot, apmeklējām Doma baznīcu un marcipāna muzeju, kā arī ārkārtīgi interesanto Hanzas muzeju, kur mūs sagaidīja pārsteigums- gide no Latvijas. Tā nu mums pagāja šī diena un, kā jau katru vakaru, noguruši un pozitīvu emociju pārņemti, devāmies mājup miedziņa meklējumos. Laiks paskrēja vēja spārniem un nu bija klāt mūsu pēdējais rīts Vācijā. Šis rīts bija mazliet atšķirīgs, jo visi tikāmies skolā, lai visi kopīgi ieturētu brokastis un dalītos savos iespaidos par kolosālo nedēļu.
Un klāt bija brīdis, kad mums bija jādodas mājup. Mūsuprāt, šī bija lieliska pieredze. Neskaitot pieredzi, mēs ieguvām arī jaunus draugus, jaunus iespaidus, jaunas valodas zināšanas un pats galvenais- izbaudījām nedēļu ārpus ierastās ikdienas.
Kā arī, lielu jo lielu paldies gribam teikt mūsu atsaucīgajam šoferītim Mārim!

Krista, Beāte, Signe, Katrīna, Kaspars un Roberts