Ekskursija pa Ziemassvētku kauju vietām

Ķekavas vidusskolā ir tradīcija katru gadu, Lāčplēšu dienu sagaidot, devītajām klasēm doties ekskursijā uz Ziemassvētku kauju vietu Tīreļpurvā. Tā ir lieliska iespēja jauniešiem uzzināt par 1. pasaules kara notikumiem no cita skatupunkta, iejūtoties strēlnieku lomā.
Ierodoties Tīreļpurvā, mūs sagaidīja attiecīgi ģērbies ,,latviešu pulkvedis” (ekskursijas vadītājs), kurš iepazīstināja ar to, kas šī ir par vietu un kas te ir noticis. Tad mūs aizveda uz pļavu, kurā atradās šķēršļu uzdevumi. Pirms uzdevumu veikšanas mūs iepazīstināja ar sodiem, kādus piemēroja strēlniekiem, ja viņi nesaprata vai neizpildīja uzdevumu kā nākas. Šos sodus ekskursijas vadītājs pielīdzināja 21. gadsimta normām. Ja kāds turētu rokas kabatās, nolamātos vai runātu, kamēr pulkvedis to dara, tad liktu pumpēties noteiktu reižu skaitu. Un, ja kāds uzskatītu, ka šie noteikumi neattiecas uz viņu, tad viņš tiktu aizsūtīts prom, lai atlikušo ekskursijas daļu stāvētu pie autobusa.
Tad jaunieši tika sadalīti divās grupās un pēc pulkveža pavēles pildīja fiziskus, taču jautrus uzdevumus.
Vēlāk mēs apmeklējām muzeju, kurā atrodas dažādi objekti, kas atrasti kauju vietās, un miniatūra ar nocietinājumiem.
Pēc muzeja apskates mēs devāmies pa 700 metru garu taku caur mežu, kurā bija izvietoti priekšmeti no Pirmā pasaules kara, bet pašas takas galā bija liels koka zobens.
Kopumā ekskursija, manuprāt, bija izdevusies, jo bija gan interesantas aktivitātes, gan aizraujoši stāsti par kara laikiem, kurus joprojām labi atceros.


(Autores: Elīna Poča un Keila Veismane no 9.c klases)

  [[ GALLERY:1944 ]]