Vēstures viktorīna 9.-12.klasēm

Jau ceturto gadu pēc kārtas Ķekavas vidusskolā norisinās vēstures viktorīna, lai pārbaudītu skolēnu zināšanas vēsturē par Latvijas valsts izveidi un notikumiem 20. gs. pirmajā pusē. Šogad viktorīna norisinājās dienu pirms Lāčplēša dienas, respektīvi, piektdien 10. novembrī. Viktorīnā piedalījās 9.-12. klašu skolēni.

Lai piedalītos vēstures viktorīnā, katrai klasei bija jāizvēlas piecu cilvēku komanda, kura pārstāvēs klasi. Notika 3 pusfināli, katrā pa 4 komandām, un katra pusfināla uzvarētājs devās un finālu. Pusfinālos komandām bija jāatpazīst 4 vēsturiskas Latvijas personības pēc fotogrāfijām. Dažos pusfinālos konkurence izrādījās tik sīva, ka bija nepieciešami papildjautājumi, lai noskaidrotu labāko. Taču beigās vislabākās zināšanas šajā uzdevumā parādīja 9.c, 10.a un 11.b klases komandas, kuras turpināja cīņu finālā.

Finālā tika uzdots līdzīgs uzdevums, kur uz ekrāna tika parādītas 4 Latvijā esošu pieminekļu fotogrāfijas, un bija jānosaka, kur atrodas un kā sauc šos pieminekļus.  Šajā uzdevumā 11.a un 10.a klases komandas parādīja vienādas zināšanas, tāpēc atkal bija nepieciešams papildjautājums, lai noteiktu uzvarētāju.

Vēstures viktorīna noslēdzās ar 11.b klases uzvaru, parādot izcilas zināšanas Latvijas vēsturē.

Viktorīnas laikā zālē bija jūtama konkurence un sacensību gars, kas to padarīja vēl interesantāku. Katra klase juta līdzi savai komandai. Viktorīnas gaitā ne tikai tika pārbaudītas skolēnu zināšanas, bet arī bija iespēja uzzināt daudz ko jaunu par Latvijas vēsturi. Šī ir lieliska tradīcija, ko Ķekavas vidusskolai vajadzētu turpināt, jo tas ir atraktīvs veids, kā mācīt jauniešiem Latvijas vēsturi un apbalvot viņus par zināšanām tajā.

(Ostrovskis Kristers, 12.a)

Viktorīnā 1.vietu  -11.b klases komanda,

2.vietu  - 9.c klases komanda

3.vietu  - 10.a klases komanda.

Paldies visiem kas palīdzēja (Jānim Beberam un Regīnai Eihmanei).