Ekskursija uz pārtikas ražotni “Spilva”

22.novembrī 6.c un 6.d klases apmeklēja pārtikas ražotni “Spilva”, kurā skolēni ne tikai iepazina un nogaršoja “Spilvā” ražotos produktus, bet arī redzēja, kā notiek ražošanas process.

Ekskursijas gaitā skolēni tika iepazīstināti ar “Spilvas” darbības vēsturi, tās iekļaušanos Norvēģijas uzņēmumā Orkla, tās izaugsmi 25 gadu garumā, ar tehnoloģijām, kuras izmanto ražošanā, kā arī ar profesijām, kuras nepieciešamas “Spilvas” uzņēmumā.

Redzējām jaunāko “Spilvas” ieguldījumu, kas saistās ar bezkonservantu ražošanas attīstību – par nepilnu miljonu Euro ir iegādāta jauna iekārta – pasterizācijas tunelis jeb termotunelis, kas ļauj mērces ražot bez pievienotiem konservantiem, tādējādi produktu padarot veselīgāku un kvalitatīvāku.

Redzēt pašu procesu – tā bija unikāla iespēja tāpēc, ka mūsdienu ražotnes apmeklētājus cehos neielaiž augsto kvalitātes prasību dēļ.

Ekskursija bija interesanta, jo redzējām, kā notiek ražošanas process, kāds darbs jāiegulda, lai galdā celtu tik garšīgās “Spilvas” mērces.