Deju kolektīvs "Ķekaviņa" viesojas Klaipēdā

 Ir agrs piektdienas rīts, bet Ķekavas vidusskolas logi ir gaiši, jo TDK Ķekaviņas dejotāji pošas ceļā uz Klaipēdas Eduardo Balsio menu ģimnāziju Lietuvā, lai kopā ar saviem draugiem svinētu Baltu vienības dienu. 

Pēc vairākām miega pavadošām stundām autobusā esam nonākuši mūsu galamērķī - Palangas mūzikas un mākslas ģimnāzijā, kur viesojāmies jau trešo reizi. Kaut gan iepriekšējā dienā saulīte ar vasarīgu laiku bija lutinājusi gan Ķekavu, gan Klaipēdu, tad piektdienā saule slēpās aiz mākoņiem un dažu brīdi pat uzsmidzināja neliels lietus. Spītējot mākoņiem un lietum, koncertam bija jābūt ārā. Kad koncerts izmēģināts un gardas pusdienas paēstas, laiks fināla mēģinājumam kopā ar lietuviešiem un igauņiem. Pēc tam ātra ģērbšanās koncertam un vienā elpas vilcienā jau visi atrodamies ārā un koncerts ir sācies. Var just, ka mēs visi esam ļoti gaidīti - speciāli ierādītas vietas dejotājiem, sarūpēts cienasts uz katra galda un prieks par kopā būšanu. 

Pirmie savu talantu un mīlestību pret mūziku rādīja lietuvieši, jautrās dejās ierāva igauņu bērni un beigās arī mēs. Vakars jau sāk krēslot un arī koncerta fināls ir klāt. 

Pēc siltām un sātīgām vakariņām sākas visvairāk gaidītais (vismaz bērniem) - dalīšana pa istabiņām. Beidzot! Tikuši vaļā no vecāku gādīgs acs varēja jautroties un dauzīties visas nakts garumā, jo skolotāji, kā jau skolotāji pēc garās dienas bija tik noguruši, ka pa viņiem varēja dejot Īīī-hāā un neviens to nebūtu pat pamanījis. 

Aust skaidrs un saulains setdienas rīts, kad dodamies uz Kuršu kāpām.  Pabijām gan Raganu kalnā, kur mūsu mazie velnēni satika lielo velnu, gan Nidā, gan Kuršu kāpās - nostaigāti daudz kilometri, piesmietas daudzas stundas un pašā pievakarē, kad šķērsota Latvijas robeža dejas autobusā mijās ar lustīgu dziedāšanu. 

Šis bija lielisks brauciens jaunās deju sezonas uzsākšanai. Paldies organizatorei Astai Strumiliene, Klaipēdas skolas direktoram Gintautas Misiukevičius, organizatorei no Latvijas puses - Regīnai Eihmane, gidei Zaigai Muceniecei. Paldies skolas vadībai par atbalstu un mūsu pavadošajai superkomandai par operatīvu un precīzu darbu mūsu ietērpšanā. Vislielākais paldies mūsu kolektīva vadoņiem, kuru dēļ mēs dzirdējām tik daudz labus, siltus un jaukus vārdus par mūsu dejošanu! 

Mēs ļoti gaidām nākamo reizi, kad varēsim braukt ciemos uz Lietuvu un ar prieku gaidām mūsu lietuviešu draugus šeit Latvijā!  

TDK Ķekaviņa