Jau ceturto gadu Ķekavas vidusskola iesaistās LOK rīkotajā projektā “Sporto visa klase”

2015.gadā projektā dalību uzsāka viena Ķekavas vidusskolas klases klases audzinātājas Ilonas Jēkabsones vadībā ar sporta skolotāju Aigu Liepkalni. Toreiz gan 2016.gadā, gan 2017.gadā šī klase valstī ieguva 3.vietu.

Projekta mērķis – radīt motivāciju nodarboties ar sportu katru dienu.

Skolēniem skolā sporta stundas notiek katru dienu, no kurām viena ir peldēšanas nodarbība.

Jau pagājušajā mācību gadā šajā projektā savu dalību pieteica trīs Ķekavas vidusskolas klases, bet šogad 2018./ 2019.mācību gadā jau deviņas klases.

Visā valstī LOK projektā “Sporto visa klase” piedalās 336 klases, un tie ir 7560 dalībnieki.

Ķekavas novadā projektā piedalās 10 klases, bet pirmo vietu valstī pēc visvairāk iesaistīto klašu skaita ieņem Olaines novads, kurā aktīvas projekta dalībnieces ir 14 klases.

Katru gadu notiek vērienīga projekta atklāšana, kurā organizatori visiem dalībniekiem rada svētkus ar neskaitāmiem pārsteigumiem. Šogad atklāšana notika Arēnā Rīga ar interesantiem paraugdemonstrējumiem, ar grupas “Bermudas divstūris” uzstāšanos, ar valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzrunu, Aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa uzrunu un laba novēlējumiem.

Katru gadu mēs organizējam arī mūsu skolā svinīgu šī projekta atklāšanu. Un arī šogad tā notika 6.novembrī Ķekavas vidusskolas sākumskolas sporta zālē, kur visas deviņas klases ar lepnumu nesa “Sporto visa klase karogu”, uzklausīja ĶekavasNovada Sporta aģentūras direktores Daces Cīrules un Ķekavas vidusskolas direktores Sandras Pugovkas uzrunas, Olimpiskai himnai skanot, uzvilka Olimpisko karogu.

Protams, ka ne tikai sportošana katru dienu ir šī projekta galvenais mērķis! Skolēniem ir jāmācās būt saliedētiem, draudzīgiem, arī labi jāmācās, jo sekmes arī tiks vērtētas. Kā arī katrai klasei jāizdara kāds labais darbs .

Klases, kuras iesaistījušās projektā:

2.a klase – klases audzin. Aina Stikāne

2.b klase – klases audzin. Ilona Jēkabsone

2.c klase – klases audzin. Baiba Ķeire

2.d klase – klases audzin. Dace Zaļkalne

3.a klase – klases audzin. Mārīte Rogule

3.c klase – klases audzin. Valda Kotāne Pilāne

4.b klase – klases audzin. Daina Plūme

4.d klase klases audzin. Daina Tvirbute

6.b klase – klases audzin. Kristīne Šapele

Sporta pedagogi – Aiga Liepkalne,  Ints Vancāns, Andris Eglītis un Kristīne Šapele

Trešdiena, 31.oktobris. Pusdienlaiks. Sākumskolas vestibilā dūc kā bišu stropā – pošamies uz Rīgu, uz projekta “ Sporto visa klase” atklāšanas ceremoniju. Esam koši un krāsaini – gan zaļi, tirkīzzili, citrondzelteni, gan sarkani, oranži un pelēkbalti ar raibumiņiem – kādu krāsu nu katra klase izvēlējusies saviem krekliņiem. Autobusi mūs jau gaida, sasēstamies jo cieši un draudzīgi un ripojam. Ceļš nav tāls – tikai līdz “Arēnai Rīga”. Lielajā arēnas stāvlaukumā rosība kā Dziesmu svētkos – autobuss pie autobusa, komanda komandas galā, visur pamanāmi organizatoru palīgi, kas rūpējas par kārtību. Kad esam saņēmuši akreditācijas kartes, dodamies iekšā. Sastopam visdažādākos sporta talismanus, ar kuriem sasveicināmies, dodamies fotografēties un tad jau ieņemam savas vietas tribīnēs. Gaidot ceremonijas sākumu, daudzi no mums paspēj sevi ieraudzīt lielajā kubā virs laukuma, pamāt sev un citiem un no sirds izdejoties. Pasākums ir grandiozs, jo mūs sveic gan Valsts prezidents Raimonds Vējonis, gan aizsardzības ministrs spēkavīrs Raimonds Bergmanis, gan arī Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis un pats “Sporto visa klase” idejas autors LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers (varam būt lepni, ka pērn skolas atklāšanas ceremonijā viņš viesojās tieši Ķekavas vidusskolā!). Uzrunas ir īsas un sirsnīgas, tās noslēdzas ar karogu izsniegšanu projekta jaunpienācējām klasēm, un no mūsu skolas tieši 3.a klases kapteinis Stefans un skolotāja Mārīte Rogule saņem karogu no paša Valsts prezidenta rokām! Kas par saviļņojumu! Ceremonija turpinās ar zvēresta nodošanu, kam seko elpu aizraujoši priekšnesumi – “Green Trial” BMX meistaru paraugdemonstrējumi liek sajūsmā aizrauties elpai, bet akrobātiskie “Street Warriors” triki –aizdomāties par cilvēka varēšanas bezgalību, kam savukārt pamatā ir mežonīgi nopietni treniņi. Pārsteigums ir arī Rīnūžu vidusskolas džudo paraugdemonstrējumi, jo šajā sezonā kā viens no projekta izvēles sporta veidiem ir džudo. Pasākuma nagla ir koncerts, ko mums sniedz grupa, kas izmainīja ģeometriju – “Bermudu divstūris”, publika sajūsmā dzied un dejo līdzi. Vēlā pēcpusdienā saviļņoti, iespaidu pilni atgriežamies mājās, lai jau nākamajā dienā sāktu gatavoties skolas mēroga atklāšanas ceremonijai.

Otrdiena, 6.novembris. Rīts. Skolas sporta zāles tribīnes pildās ar mūsu skolas biedriem. Mēs pulcējamies pie zāles. Ir neliels uztraukums... Atskanot Renāra Kaupera dziesmai par pasauli kā vislabāko vietu, raitā solī dodamies zālē un veicam goda apli, mājot sveicienus visiem tribīnēs sēdošajiem. Skolas atklāšanas ceremoniju vada skolotāja Aiga Liepkalne. Pie Latvijas un projekta “Sporto visa klase” karogiem ierindā nostājas visu 9 komandu kapteiņi, skanot olimpiskajai himnai, mūsu skatienu pavadībā karogi lēni paceļas virs mūsu galvām. Sajūta ir saviļņojoša. Pēc tam īsiem vārdiem mūs uzrunā Ķekavas novada Sporta aģentūras vadītāja Dace Cīrule, skolas direktore Sandra Pugovka un direktores vietniece Mārīte Rogule. Un tad jau brīdis īsai rīta rosmei, ko esam apguvuši, gatavojoties šī gada Olimpiskajai dienai. Rīta rosmes vingrojumus kopā ar skolotāju Aigu vada 4.d klases skolēni. Pēc tam seko rudens krosa labāko sasniegumu godināšana – Mārīte Rogule pasniedz diplomus visu klašu grupu uzvarētājiem, viņu vidū arī vairāki klašu kapteiņi. Mūsu skolas “Sporto visa klase” ceturtā sezona ar 9 dalībnieku klasēm ir atklāta! Esam lepni, ka dalībnieku ziņā Ķekavas novads ir otrajā vietā Latvijā. Esam pateicīgi vecākiem, ka viņi nenobijās no tā, ka mums sporta stundas notiks katru dienu, bet deva savu piekrišanu, sarūpēja mums skaistus formas tērpus un piedalījās atklāšanas pasākumos. Esam pateicīgi arī skolas un novada vadībai par to, ka mums tik daudzām klasēm ir tik lieliska iespēja – sportot katru dienu. Esam pateicīgi saviem sporta skolotājiem, ka viņi ir blakus mums ar padomu un atbalstu, lai stundas būtu interesantas un vērtīgas. Kopā mēs varam! Un tāpēc – esi komandā!

Skolotāja Daina Plūme

3.c klases skolēni bija priecīgi būt svinīgi uzņemti projekta "Sporto visa klase" dalībnieku pulkā, ar iespēju piedalīties vērienīgajā projekta atklāšanas pasākumā arēnā "Rīga", saņemot klases projekta karogu. Projekta ietvaros skolēi ir apņēmības pilni cītīgi mācīties, sportot, sacensties, veikt labos darbus un savstarpēji saliedēties, kopējo mērķu sasniegšanai!

Skolotāja Valda Kotāne—Pilāne

31. oktobrī 6.b klase devās uz jaunās “Sporto visa klase” 5. sezonas atklāšanu Arēnā Rīga. Šis gads ir beidzamais, tādēļ mūsu sportisti ļoti centīsies uzlabot rezultātus. Atklāšanā nebijām vienīgie no Ķekavas. Mums pievienojās astoņas klases no sākumskolas. Pirms un pēc pasākuma varējām izmēģintāt dažādas aktivitātes: šaušanu ar lāzerieroci, braukšanu ar BMX riteni u.c. Pasākumā mūs priecēja talismanu parāde ar Klasīti un Klasēnu priekšgalā, BMX priekšnesums no Green Trial, bungu paraugdemonstrējumi no Andžeja Grauda skolas ar viņu pašu klātienē, džudo demonstrējumi no džudo skolas, ielu vingrotāji un hip- hop mākslinieki. Vakara lielākais pārsteigums bija grupa Bermudu divstūris. Šogad ļoti cītīgi jāstrādā, lai varam tikt finālā.”

Una Kidala 6.b klase.