Skolotāju diena

 

 

Skolotāju diena sākumskolā 

          Vai jūs zināt, kurā profesijā vēl ir iespēja svētkos saņemt ļoti daudz tieši rudenīgu ziedu viskošākajās krāsās? Vai varbūt skaisti noformētu ābolu ar vēlējumu? Vai varbūt pašu ceptu keksiņu vai kūciņu, kuru līdz pasniegšanai mazliet samurcījusi skolas somā ietūcītā lelle? Tieši tā, šī profesija ir skolotājs! Un tā kā nu jau vairākus gadus dažādu iemeslu dēļ ir mainīta brīnišķīgā tradīcija, kad stundas vada lielie skolēni, par ko mazie ir sajūsmā, bet paši lielie mēdz dvest: “Kā nu es jūs saprotu, skolotāj!...”, sākumskolā rūpes par sveikšanu Skolotāju dienā uzņemas mūsu “vecākie, lielākie” – ceturto klašu skolēni un audzinātājas.

Lielākais prieks un amizieris, protams, tiem ceturto klašu pārstāvjiem, kas izvēlējušies būt gana čakli un agri piecelties, lai skolotājus sagaidītu jau pie skolas durvīm - puiši, atverot durvis ikvienam nācējam, meitenes – pasniedzot skaisti noformētu kārumiņu enerģijai. Un kur tad nu vēl iespēja sasveicināties ar visiem citiem uz skolu nācējiem, kā arī dažus retāk redzētus skolotājus iepazīt pavisam no jauna, jo nu jau mēs esam tik daudz, ka nav brīnums, ka viens otru arī nepazīstam…

Dienas gaitā, protams, arī pārsteiguma prieks, gan savus bijušos audzēkņus sastopot, gan kolēģus pie kopīgā galda ieraugot, jo dienas paiet vienā skriešanā, tāpēc sanāk brīži, kad patiesi jādomā, kuru no kolēģiem šodien esi, kuru neesi redzējis… No sirds paldies visiem – sveicējiem, darinātājiem, aprūpētājiem un visiem citiem, kas mums ir līdzās gan ikdienā, gan svētkos, un ļauj ieraudzīt to rudens ziedu krāsainību, smaida burvību un prieku par būšanu kopā!

Skolotāja Daina Plūme

 

 

Skolotāju diena vidusskolā

 

 

Jau dienas sākumā svētku noskaņu radīja 12.a un 12.b klases izglītojamie, sagaidot katru skolotāju pie galvenās ieejas, aicinot uz kopīgu fotogrāfēšanos. Un pēc tam jau patīkami pārsteigumi turpinājās visas dienas garumā.

Bija gan muzikāli priekšnesumi, gan jautra un sirsnīga kopā būšana.

Dienas beigās skolotāji baudīja arodbiedrības noorganizētu iluzionista Robija Trankaļa priekšnesumu.


 

Paldies visiem par jaukajiem pārsteigumiem, par kopā būšanu un patīkamo emociju lādiņu!

Skolotāja Dace Stūre