Mācību ekskursija

 

 

Saulainā, skaistā rudens dienā, 12.oktobrī, 10.a,b,c un 12. b klašu grupas, kas kultūras un mākslas priekšmetā apgūst vizuālo mākslu, devās ekskursijā uz muzeju krātuvi. Šī ekskursija bija pilna ar iespaidiem un piedzīvojumiem. Viena no interesantākajām daļām no šīs ekskursijas bija “Skulptūru mežs’’. Tā ir izstāde, kur atrodas dažādas no Antīkas pasaules un Renesanses laikmeta skulptūras. Gides pavadībā apskatot šīs skulptūras uzzinājām daudz jauna. Uzzinājām, kas ir Koras un Kurosi, kas ir ‘’arhaiskais smaids’’, kādas proporcijās tēlnieki veidoja skulptūras un daudz citu ievērojamu lietu.

Tālāk bija dota iespēja skicēt skulptūras, vai veidot maskas no plastikas, iespaidojoties no iepriekš redzētā. Abi uzdevumi bija ļoti radoši un jautri.

Vēl viena aktivitāte bija orientēšanās pa Dzegužkalna apkārtni. Tās laikā redzējām daudz interesantu objektu, kā, piemēram, sirdsveida soliņu Nordeķu parkā. Šī aktivitāte bija laba ne tikai apkārtnes apskatīšanai, bet arī komandas saliedēšanai, jo bija jāvienojas par virzienu, kurā doties.

Vēl mums tika dota iespēja uzzināt daudz, ko jaunu par Rīgas strādnieku teātri. Lielākā daļa no mums par šādu teātri nemaz nebija dzirdējuši. Tas bija teātris, kurš pastāvēja tikai astoņus gadus, 1926.-1934. Teātris beidza pastāvēt Kārļa Ulmaņa apvērsuma dēļ. Lielākā daļa šo teātra izrāžu runāja par sabiedrībai aktuālām tēmām, kas ir aktuālas arī šobrīd. Lielāka daļa no izrādēm nebija pieņemamas tā laika politiskajam režīmam. Dzirdējām daudz iedvesmojušus stāstus par teātra aktieriem un režisoriem.

Šī bija tik tiešām iespaidiem bagāta ekskursija. Uzzinājām tik tiešām ļoti daudz, ko noderīgu dažādās kultūras jomās.

Paula Zvaigzne