Karjeras nedēļa sākumskolā

Ķekavas vidusskolas 1.-4.klašu skolēniem bija lieliska iespēja iepazīties ar dažādām profesijām “Karjeras nedēļā”, kas norisinājās no 10.10.2022.-14.10.2022. Šī ir lieliska tradīcija, kas tiek organizēta jau vairākus gadus. Šī pasākuma mērķis ir aicināt skolēnu vecākus uz skolu, lai viņi bērniem pastāstītu par savu profesiju. Skolēniem tiek dota iespēja uzzināt informāciju par dažādām profesijām.

Šogad pie 4.d klases viesojās konditors, kas bērniem pastāstīja par to - cik ilgi ir jāmācās, ko apgūst šīs profesijas ietvaros. Kādi mācību priekšmeti ir aktuāli šīs profesijas apgūšanai. Tika demonstrēti dažādi līdzņemtie darbarīki. Kad viss teorētiskais tika izrunāts, tad sākās praktiskā darbošanās. Katram skolēnam tika izsniegti priekšauti un cepurīte, jo higiēna ir jāievēro! Mūsu konditore bija sarūpējusi katram bērnam  kēksiņu, lai to varētu izrotāt ar kopīgi gatavotu krēmu. Lai pagatavotu krēmu, izrunājām kādas sastāvdaļas un cik daudz ir nepieciešams. Līdz ar to skolēni saprata, ka šeit ir vajadzīga matemātika. Kad katrs bija radoši izpaudies dekorēšanas mākslā, bija pienācis kārotais mirklis – nobaudīt kēksiņu. Ikviens bērns jutās gandarīts un laimīgs pēc šādas darbošanās. Paldies mūsu konditorei Jūlijai!

Mārīte Lielgalve

Karjeras nedēļa 2.b klasē tika aizvadīta piesātināta un bagāta ar dažādiem interesantiem notikumiem. Pie mums viesojās divas atsaucīgas māmiņas, kuras labprāt iepazīstināja bērnus ar savām apbrīnojami interesantām profesijām. Mares mamma stāstīja un atbildēja uz bērnu jautājumiem par zobārsta profesiju, savukārt Lauras mamma, kas strādā Valsts Leļļu teātrī, bērnus aizrāva ar lellēm, teātra rekvizītiem, butaforiskām kūkām un keksiņiem un stāstu par mākslinieka- butaforista aizraujošo darbu.

Savukārt dizaina un tehnoloģijas stundā 2.b klases bērni iejutās konditora lomā un cepa rudenīgās ābolmaizītes, kuras ar piparmētru tēju garšoja izcili.

Karjeras nedēļu noslēdzām ar izzinoši garšīgu ekskursiju uz ražotni “Konfelāde”, kurā ne tikai uzzinājām daudz jauna un interesanta, bet arī paši mācījāmies izgatavot savu marmelādi.

2.b klases skolotāja Ilona Jēkabsone

2.e klase šogad iepazina 2 profesijas - Rūdolfa tētis (Ojārs Čeksters) iepazīstināja ar hokeja vārtsarga ekipējumu, režīmu. Runājām par īpašībām kārtīgam sportistam, par iespējām nopelnīt un izmaksām. Zēniem galvenais jautājums - kur var pieteikties hokeja treniņiem? Un sarunājām sestdien no rīta celties 4:00 un iet skriet!

Toties Keitas  mamma (Iveta Kaupuža)  klases meitenes ieinteresēja par manikīres profesiju, atļaujot uz brīdi sajusties kā prinesēm pasakā.

Liels paldies no 2.e un skolotājas Andas Tauriņas!

2.e klases skolotāja Anda Tauriņa

Karjeras nedēļas ietvaros, 4.c klasē viesojās Martas Sprūdžas mamma un pastāstīja skolēniem par māklas terapeita profesiju. Skolēniem stundā bija iespēja tēlaini, radoši izspēlēt dažādas spēles par profesijām.

4.c klases skolotāja Džineta Tērauda