Mācību ekskursija

 

Tuvojas novembris, kad godināsim latvju kareivju uzvaru cīņā pār Bermonta armiju un pilnīgu Latvijas atbrīvošanu no ienaidniekiem, kā arī pirmās Latvijas Neatkarīgās valsts dibināšanas gadadienu.

Lai gan skolēni šos vēsturiskos notikumus mācās Latvijas vēstures mācībstundās, ieraudzīt cīņu vietas savām acīm dod labāku priekšstatu par to laiku notikumiem. Tādēļ projekta “skolas soma” ietvaros visu 9. klašu skolēniem oktobrī bija iespējas apmeklēt Ziemassvētku kauju muzeju, dzirdēt vēstījumu par karavīru kaujām, apstākļiem, kādos jaunieši cīnījās, nerunājot par bargo ziemu, ar kādu saskārās karavīri.

Jāsaka, ka kareivji bija tikai dažus gadus vecāki par 9. klašu skolēniem, tādēļ Ziemasvētku kauju muzeja “Mangaļu” mājas stāstnieks īpaši pievērsa jauniešu uzmanību karavīru sajūtām, domām un arī bailēm, ar kādām viņi devās cīņā. Skolēniem bija iespēja apmeklēt gan muzeju, redzēt dažādus eksponātus, kā arī apskatīt autentiskā vietā rekonstruētu nocietinājumu sistēmas posmu– blindāžu un daļa no vācu aizsardzības pirmās līnijas. Skolēniem bija iespēja pierādīt arī savas fiziskās prasmes, atjautību un izveicību.

Iveta Abakoka