Deju kolektīvi “Ķekaviņa” un “Šeku reku”

Ķekavas vidusskolas tautas deju kolektīviem “Ķekaviņa” un “Šeku reku” ir aizritējusi ļoti aktīva deju sezonas pirmā puse. Deju kolektīvi pēc mēneša gara pārtraukuma, deju zālē tikās jau augusta vidū, lai jau septembrī būtu gatavi izrādīt savu dejas māku.

Pirmais šīs sezonas koncerts norisinājās Slampes kultūras pilī, kur Ķekavas vidusskolas tautas deju kolektīvi “Ķekaviņa” un “šeku reku” kopā ar saviem draugiem - Dobeles pilsētas kultūras nama bērnu deju kolektīvu “drellīši”, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas “Ave Sol” bērnu deju kolektīvu “Teiksmiņa” un Ķekavas kultūras nama Tautas deju ansambli “Zīle” – 18. septembrī priecēja skatītājus koncertā “Ālēsimies, kamēr jauni!”. Tika izdejotas jaunradītas dejas, skatītājiem un dejotājiem iemīļotas dejas un latviešu skatuviskās dejas zelta fonds. Jāpiemin, lai arī koncerts notika ārpus Ķekavas, šo koncertu organizēja tautas deju kolektīvu “Ķekaviņa” un “Šeku reku” vadītājs Jānis Kalniņš.

13. oktobrī VEF kultūras pilī notika XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII deju svētku deju koncerta „Balts” repertuāra prezentācijas koncerts. Koncertā tika atrādītas 18 horeogrāfu veidotās dejas, kas paredzētas jauniešu un vidējās paaudzes deju kolektīviem. Ķekavas vidusskolas tautas deju kolektīvs “Šeku reku” izdejoja Jāņa Kalniņa veidoto horeogrāfiju “Kad atnāks pavasars’ ” (mūzikas autors Ēriks Zeps), kas iekļauta koncerta 6. daļā “Daba”.

14. oktobrī VEF kultūras pilī notika Valsts izglītības satura centrs rīkotais skolu jaunatnes jaunrades deju konkursu “Mēs un deja”. Šī gada konkursā bija pieteikta 41 horeogrāfija, kuras izveidojuši 23 horeogrāfi. Sešas no konkursa dejām izdejoja Ķekavas vidusskolas TDK “Ķekaviņa” un “Šeku reku” dejotāji. Dalība konkursā bija ļoti veiksmīga gan Ķekavas vidusskolas dejotājiem, gan horeogrāfiem, jo četras no tām tika apbalvotas:

J. Kalniņa deja "Riti, riti kamolīti" II vieta 3.-4. klašu grupā

J. Kalniņa deja "Es darbiņu padarīju" II vieta 5.-6. klašu grupā

M. H. Vanagas deja "Sasaskrēja ciema gani" I vieta 5.-6. klašu grupā

J. Kalniņa deja "Es iestādu turku pup' " II vieta 10.-12. klašu grupā

3. decembrī Ķekavas vidusskolas sākumskolā pulcējās 180 Ķekavas vidusskolas tautas deju kolektīvu “Ķekaviņa” un “Šeku reku” dejotāji, lai priecētu sevi un skatītājus Ziemassvētku koncertā. Šis bija pirmais šīs sezonas koncerts pirmsskolas vecuma bērniem un 1. – 3. klašu dejotājiem. Koncertā tika izdejotas jau zināmas dejas, kā arī pilnīgi jauns repertuārs.

10. decembrī Ķekavas vidusskolas tautas deju kolektīvs “Šeku reku” devās uz Bausku, lai piedalītos 22. jauniešu deju kolektīvu konkursā “Ziemassvētku kauss”.

Konkurss norisinājās divās daļās: no rīta jaunieši piedalījās atraktīvās stafetēs un pildīja dažādus interesantus uzdevumus, dienas otrajā pusē uzstājās konkursā ar trīs dejām. Deju programmā, kā obligāto deju, kolektīvs izvēlējās “Jautrais stūris” (etnogrāfiskā deja Jāņa Ērgļa apdarē, tautas mūzika muzikālās apvienības “Raxtu Raxti” apdarē), kā izvēles dejas tika izdejotas: Artas Melnalksnes deja “Gaiss” un Jāņa Kalniņa horeogrāfija “Es iestādu turku pup’”.

Iegūtais punktu skaits par piedalīšanos sporta aktivitātēs un deju programmas prezentēšanā TDK “Šeku reku” ierindoja godpilnajā 3. vietā 11 kolektīvu konkurencē. Šī bija pirmā reizi, kad kolektīvs piedalās šajā konkursā. Šī bija lieliska iespēja saliedēties kolektīvam, kā arī iegūt jaunus draugus no citiem jauniešu deju kolektīviem.

Pirmais koncerts 2023. gadā notiks Ķekavas sākumskolā 25. februārī kopā ar bērnu deju kolektīvu “Teiksmiņa” un “Teiksmas studija”, bērnu deju kolektīvu “Līgo” un “Līgo studija”, un bērnu deju kolektīvu “Drellīši”. Gaidīts būs ikviens skatītājs!

Otrā sezonas pusē gaidāmi daudz interesanti koncerti, braucieni, skates un piedzīvojumi, kā arī cītīga gatavošanās gaidāmajiem XXVII Vispārējiem latviešu dziesmu un XVII Deju svētkiem. Tiekamies koncertos un pasākumos!

Vanaga Marta Helēna