Ķekavas vidusskola – viena no zaļākajām skolām

 

Publicēts: 01.06.2023

2023.gada 26. maijā, LVM dabas parkā Tērvetē norisinājās Latvijas lielākais vides un zaļā dzīvesveida pasākums ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI. Svētkos pulcējās vairāk nekā 8 000 bērnu un jauniešu no visas Latvijas, kā arī 113 vides organizācijas, aktualizējot plašās iespējas, kā ikdienā rūpēties par vidi un saudzēt dabu.  Pasākums rīkots, godinot “Zaļā josta” otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņas “Tīrai Latvijai” dalībniekus, kas šogad pārstrādei nogādāja 635,7 tonnas makulatūras un 41,7 tonnas izlietotu bateriju.

ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI tradicionāli tiek rīkoti pateicībā ikvienam, kas ikdienā rūpējas par tīru vidi, saudzē dabu, šķiro atkritumus un sekmē aprites ekonomiku Latvijā. Svētki kļuvuši par Baltijā vērienīgāko ikgadējo vides izziņas pasākumu skolu un ģimeņu auditorijai, kur īpašs uzsvars likts uz videi draudzīgu dzīvesveidu, resursu taupīšanu un atkritumu šķirošanu, dabas daudzveidības izpēti un iepazīstināšanu ar veidiem, kā katrs no mums var rūpēties par dabu ikdienā.

Svētkus organizēja “Zaļā josta” un AS “Latvijas valsts meži”  “Latvijas Meža dienu 2023” ietvaros, sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību. Pasākumā darbojās un apmeklētājus iesaistīja 113 vides un meža nozares organizācijas un uzņēmumi, kas stāstīja, rādīja, mācīja, iesaistīja radošajās darbnīcās un spēlēs, kā arī daudzpusīgi iepazīstināja apmeklētājus ar dažādiem veidiem, kā rūpēties par vidi.

Paralēli izglītojošajai programmai, svētku ietvaros sumināti kampaņas “Tīrai Latvijai” dalībnieki, kas mācību gada garumā aktīvi vāca pārstrādei izlietotās baterijas un makulatūru, kopumā pārstrādē nogādājot 635,7 tonnas makulatūras un 41,7 tonnas izlietotu bateriju.

Kopā ar AS “Latvijas valsts meži” un Cūkmenu, SIA “Līgatnes Papīrs”, SIA “Pilsētvides Serviss”, PS “Lautus Vide”, SIA “CleanR” un grupu “Citi Zēni” “Zaļā josta” pasākumā apbalvoja makulatūras vākšanas kampaņas laureātus.

Nominācijā “Visvairāk savāktais makulatūras apjoms izglītības iestādē”:

1. vieta – Stāķu pamatskola – savākti un nodoti pārstrādei 22243.00 kg makulatūras;

2. vieta – Ķekavas vidusskola – savākti un nodoti pārstrādei 11575.00 kg makulatūras;

3. vieta –  Ludzas 2. vidusskola  – savākti un nodoti pārstrādei  8140.00 kg makulatūras.

Zaļā josta Balva Ķekavas vidusskolai

zalajosta.lv pilnais 30.05.2023 raksts pieejams šeit