Ķekavas vidusskolas skolotāja ASV piedalījās mācību programmā “CS50 Educator Workshop 2023”

 

 

11 aktīvākie programmēšanas skolotāji, kuri Latvijā pabeidza Hārvarda Universitātē radītu programmēšanas kursu CS50, jūnija beigās devās uz Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV), lai dzīvē satiktu kursa veidotājus, nostiprinātu iegūtās zināšanas un apmainītos starptautiskā pieredzē. Šī ir pirmā reize, kad Latvijas vidējās izglītības iestāžu programmēšanas skolotāji piedalās šādās mācībās, satiekot arī profesoru Deividu Melānu (David Malan), pasaulē vienu no labākajiem programmēšanas un datorzinātņu kursa veidotājiem un autoriem.

Skolotāji ASV piedalījās mācību programmā “CS50 Educator Workshop 2023”, kā ietvaros viņi apmeklēja CS50 komandas ofisu, lai ieraudzītu, kādas tehnoloģijas tiek izmantotas kursa norisē, apguva rīkus un metodiku, lai kursu pasniegtu vēl interesantāk, dzirdēja citu skolotāju pieredzi, kā arī devās uz Ņūtonas Ziemeļu vidusskolu, lai iepazītu programmēšanas kursu pasniegšanas veidu šajā skolā un dzirdētu skolēnu pieredzi, kuri apguvuši CS50 kursu.

Uz ASV devās 11 skolotāji no dažādiem Latvijas reģioniem:

 • Artūrs Ausējs, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola
 • Arvīds Prančs, Jelgavas Valsts ģimnāzija
 • Diāna Siliņa, Cēsu Valsts ģimnāzija
 • Indra Kažoka, Valmieras Valsts ģimnāzija
 • Maiga Pigita, Ķekavas vidusskola
 • Māra Ozola, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija
 • Marina Draboviča, Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola licejs
 • Ojārs Krūmiņš, Rīgas 22. vidusskola, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija
 • Raivis Rasnačs, Jēkabpils Valsts ģimnāzija
 • Sergejs Zembkovskis, Mārupes Valsts ģimnāzija
 • Māris Purviņš, Rīgas 72. vidusskola, Rīgas Kultūru vidusskola

CS50 ir Hārvarda Universitātē radīts datorzinātņu kurss, kas ieguvis starptautisku popularitāti. Tā mērķis ir sniegt fundamentālas zināšanas datorzinātnēs, izmantojot vairākas programmēšanas valodas un dažādus tehnoloģiju rīkus. 2022./2023. mācību gadā vairāki Latvijas vidusskolu un ģimnāziju programmēšanas skolotāji ar Riga Business School programmēšanas pasniedzēju palīdzību apguva šī kursa saturu, lai to tālāk ieviestu savās skolās. Skolēniem tas dod iespēju mācīties programmēšanu interesantā, aizraujošā veidā, vienlaikus apgūstot to, cik dažādās dzīves jomās iespējams pielietot jauniegūtās zināšanas. Vairāk par kursa ieviešanu Latvijā var lasīt šeit.

Skolotāju braucienu uz ASV koordinē Riga Business School kā Rīgas Tehniskās universitātes struktūrvienība ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Valsts izglītības satura centra, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Cēsu novada pašvaldības, Tet un LMT atbalstu. Šādi starptautiski izglītības projekti veicina Latvijas skolotāju profesionālo izaugsmi un palīdz nodrošināt mūsdienīgu un kvalitatīvu izglītību programmēšanā.

Pilns raksts šeit