Domājam zaļi

Aprīļa mēnesī, atsaucoties uz Ķekavas vidusskolas aicinājumam vairāk domāt par atkritumu šķirošanu un to otrreizējo izmantošanu, arī 2.a. klases skolēni aktīvi iesaistījās ar darbu izveidošanu no dažādiem materiāliem. Šajā reizē aktīvāko skolēnu darbi piedalījās zaļās domāšanas festivālā "Augam", kuru 19.aprīlī organizēja Ķekavas novada pašavaldība. No 2.a. klases piedalījās 7 grupu un 1 individuālais darbs.

Šī darba ietvaros, skolēni radoši izmantoja dažādus priekšmetus un sadzīves lietas, kuru pielietošana ikdienā vairs nav iespējama. Šo darbu izveides laikā skolēniem bija iespēja paskatīties uz lietām savādāk, kā tās var izmantot citur - otrā dzīve.

Izsakam arī lielu pateicību vecākiem, kuri atbalstīja skolēnus ar materiāliem un motivāciju tos radīt.

Ķekavas vidusskolas 2.a. klases audzinātāja Santa Majore

Arī 3.e klases skolēni piedalījās konkursā/izstādē “Pievērs uzmanību!” Bērni no otrreizējiem materiāliem veidoja videi draudzīgu paklāju. Šī iniciatīva  rosināja ne tikai domāt “zaļi”, bet arī sniedza iespēju radoši izpausties, līdzdarboties. Bērniem bija patiess prieks būt vienotiem kopīgā darbā.

Paldies Ķekavas novada pašvaldībai, BJC vadītājai par iedvesmu būt saudzīgākiem pret dabas resursiem, pārveidojot nevajadzīgo par kaut ko jaunu, nebijušu un ikdienā lietojamu!

Ķekavas vidusskolas 3.e klases audzinātāja Ilze Strode

Ir patiess prieks par 3. klases pagarinātās grupas skolēniem, kuri piedalījās Zaļā festivāla “Augam!” izstādē “Pievērs uzmanību!” 20.aprīlī, un saņēma no Ķekavas novada pašvaldības pateicības un dāvaniņas. Visi darbiņi ir unikāli un veidoti no materiāliem, kurus var pielietot ottreizējai pārstrādei. Vēlos pateikt paldies dienas pagarinātās grupas čakliem 3.klašu skolēniem, kuri uzmeistaroja:

-        no piena un cepumu pakām un  dzērienu pudelēm skaistus putnu būrīšus oriģinālu priekšautu;

-        dekupēja stikla burkas, tās tagad var kalpot kā skaistas vāzes vai zīmuļu turētāji;

-        no cepumu un čipšu iepakojuma darināja priekšautu;

-        plastmasa un kartona traukus, kuros iestādīja lociņus;

-        kendama rotaļlietas no plastmasas pudelēm un kinderolām;

-        no vienreizējiem cimdiem, salmiņiņiem un papīra glāzītēm jautrus gailīšus;

-        no tējas paciņām un fototapetēm skaistas grāmatzīmes.

Ar saviem rokdarbiem mēs gribētu pievērst cilvēku uzmanību Zero waste kustībai, atkritumu šķirošanai, ilgtspējai, vides un mūsu planētas labklājībai.

Ķekavas vidusskolas 3.kl. dienas pagarinātās grupas skolotāja

Tatjana Sarkane