Ķekavas vidusskolas ķīmijas skolotāja saņem RTU apbalvojumu

2019. gada 28. janvārī – Ķekavas vidusskolas skolotāja Evija Dance par izcilu darbu, sagatavojot skolēnus ķīmijas studijām, saņēma Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) apbalvojumu. Apbalvošana notika 25. janvārī RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē (MLĶF) ikgadējā ķīmijas skolotāju seminārā «Ķīmija kā prioritāte».

RTU MLĶF apbalvojumi tika pasniegti Ķekavas vidusskolas skolotājai E. Dancei, Rīgas 72. vidusskolas skolotājam Pāvelam Pestovam, Rīgas 96. vidusskolas skolotājai Nataļjai Kirsanovai, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolotājai Evi Kūriņai, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolotājam Sandim Veldzem un Rīgas V. Ostvalda vidusskolas Jeļenai Volkinšteinei.

Emīlijas Gudrinieces vārdabalvu, ko pasniedz Latvijas Zinātņu akadēmija, šogad saņēma Iecavas vidusskolas skolotājs Mihails Gorskis.

Latvijas Organiskās sintēzes institūta apbalvojumu saņēma Ventspils 1. ģimnāzijas skolotāja Vita Bērzleja un RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolotāja Laura Fjodorova.

Tradicionāli skolotājus sveica arī Latvijas uzņēmumi. SIA «Tenachem» apbalvojums tika pasniegts Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas skolotājai Anastasijai Jēgermanei. SIA «Sakret» sveica Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolotāju Oļģertu Gūtmani un Rīgas Centra humanitārā vidusskolas skolotāju Arinu Zubkovu. Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas apbalvojums tika pasniegts Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolotājai Agritai Veidei.

Tika sumināti arī izcilākie studenti, kuriem tradicionāli piešķir RTU izcilo profesoru Emīlijas Gudrinieces un Alfrēda Ieviņa stipendijas, un šogad tās saņēma MLĶF maģistrantūras 1. kursa studente Dārta Zelma Skrastiņa un maģistrantūras 2. kursa students Mikus Puriņš.

Šogad seminārā pirmo reizi notika arī skolēnu zinātniskās pētniecības darbu stenda referātu sesija. Šogad fakultātes laboratorijās skolēni individuāli un komandās no Rīgas un Latvijas reģioniem bija izstrādājuši un prezentēja 23 zinātniskās pētniecības darbus.

Informāciju sagatavoja:

Gundega Preisa,