Ekskursija uz Līgatni

Šī gada 18. oktobrī Ķekavas vidusskolas 5.e klases skolēni programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros devās mācību ekskursijā uz Līgatnes Slepeno bunkuru, kur gandrīz divu stundu garumā guva informāciju, par to, kā šis bunkurs tapa, kam tas bija paredzēts un kā tik ilgi varēja palikt slepens. Pa ceļam neaizmirsām baudīt skaistās rudens ainavas un pirmais dabas piemineklis, kas mūs sveica, ierodoties Līgatnē, bija Lustūzis jeb Alu iezis. Viens no uzdevumiem bija saskaitīt, cik pagrabu iezī izcirsts. Tāpat bija sagatavota krustvārdu mīkla un nepabeigtie teikumi, kas skolēnu komandām visas dienas garumā bija jāpapildina ar ekskursijas laikā iegūto informāciju par katru no apskates objektiem. Atpakaļceļā ļāvāmies šoferīša ierosinājumam vēl izbaudīt skatu uz Gaujas senieleju, tāpēc katram bija iespēja pasēdēt Ķeizarkrēslā, kur savulaik pats Krievijas ķeizars paudis sajūsmu par brīnumskaisto dabas ainavu, kas no šīs skatu vietas paveras.

5.e klases audzinātāja Ieva Vaivode