Karikatūru zīmēšanas konkurss “Pa-smejies”

No 2010. gada muzejs organizē skolēnu karikatūru zīmēšanas konkursu „Pa-smejies!”, kurā kā Galvenā Godalga tiek pasniegta Edgara Ozoliņa piemiņas balva katrā klašu grupā. Balvas dizainu izveidoja mākslinieks Armīns Ozoliņš un tā atgādina E. Ozoliņa parakstu – loga rūtīs viņa iniciāļi ar gadaskaitļa pēdējiem diviem cipariem.

Konkursa tēma bija Dižķibele – mājsēde” un tika iesūtīti 775 skolēnu uzzīmēti darbi (šarži, komiski vai karikatūras) no 106 Latvijas skolām. Galvenie vērtēšanas kritēriji bija uzzīmētā darba ideja, aktualitāte un oriģinalitāte. Žūrijas komisijai – karikatūristiem  Z. Zaharānam, Dz. Melnim, G. Šļūkam, K. Auzenbergam un J. Bulikinai - bija grūts uzdevums izvērtēt darbus lielās atsaucības dēļ.

Kopā no Ķekavas vidusskolas tika saņemti 165 zīmējumi jeb 22% no visiem iesūtītajiem skolēnu darbiem. Piedalījās skolēni no 1., 2., 5., 6., 7., 8., 10., 11. klases. Skolotāji: Raina Sula, Santa Veidemane, Ilona Korņilko un Jānis Bebers.

Šogad no Ķekavas vidusskolas Galveno Godalgu 10.-12.klašu grupā ieguva Marta Tarvāne (skolotāja Raina Sula).

TV3 raidījums “900 sekundes” intervēja Martu, interviju vari noskatīties šeit.