Mācību ekskursija

Saņēmuši nesen nokārtotās velotiesības, 24. maijā 7.a klase devās velobraucienā uz Doles salu. Ekskursija izvērtās pārbaudījumiem un piedzīvojumiem bagāta, bet rezultātā skolēni pierādīja, pirmkārt, ka prot pielietot velosipēdu vadīšanas eksamenā iegūtās zināšanas praksē, spēj izturēt 16 km braucienu 27 grādos, kā arī sadarboties kā komanda.

Pirmā pieturvieta bija zivjaudzētava "Dole", kur skolēni iepazina tās vēsturi, audzētās zivju šķirnes, kā arī praksē redzēja, kā tiek izlolota katra zivtiņa Baltijas jūrai vai Daugavai no ikra stadijas līdz pat 7kg smagam lomam.

Pateicoties skolassoma.lv, galapunktā - "Daugavas muzejā", orientējoties un pildot uzdevumus vēsturiskajā parkā, skolēni mācījās sadarboties un pielietot skolā apgūtās zināšanas, iepazīstot zvejnieku dzīvesveidu 19.gs beigās un 20.gs sākumā.

Lai arī karstuma dēļ dažam ekskursija izvērtās liels izturības pārbaudījums, skolēni atzīst, ka šādu braucienu gribētu atkārtot!

Skolotāja I.Bērziņa