Latvijas Skolas soma

17.10.2023. Ķekavas vidusskolas 4.e un 4c. klases skolēni īstenojot projektu “Latvijas Skolas soma” apmeklēja Rīgas motormuzeju. Rīgas Motormuzejs ir lielākais seno spēkratu muzejs Baltijas valstīs. Muzejs dibināts 1989. gadā pēc Latvijas Antīko automobiļu kluba iniciatīvas.  Muzeja darbinieki piedāvā skolēniem dažādas izglītojošās nodarbības. Mūsu skolēni piedalījās nodarbībā “NO PIRMĀ RITEŅA LĪDZ DROŠAI SATIKSMEI”. Nodarbības laikā skolēnus iepazīstināja ar autobūves vēsturi, sākot ar riteņa un beidzot ar automobiļa izgatavošanu, vienlaikus velkot paralēles un stāstot par drošību gan uz ceļa, gan automašīnā. Nodarbības mērķis ir veidot skolēnos izpratni par ceļu satiksmi, tās noteikumiem un to, kādēļ šādi noteikumi ir nepieciešami. Tā pat rosināja skolēnus pievērst uzmanību savai un citu drošībai, piedaloties ceļu satiksmē gan kā gājējiem, gan pasažieriem, gan riteņbraucējiem.

17.10.2023. Ķekavas vidusskolas 1.d  klases skolēni īstenojot projektu “Latvijas Skolas soma” un apvienojot nedēļas tēmu “Karjera”, apmeklēja Daugavas muzeju, kurā iepazinās ar 19.gs. vietējo iedzīvotāju nozīmīgo profesiju – zvejnieks. Izglītojamie tika iepazīstināti ar tā laika zvejas rīkiem, zvejnieku dzīves ritmu. Skolēniem bija iespēja apskatīt dzīvojamo māju un dažādas ekspozīcijas muzejā. Caur fiziskām aktivitātēm iepazina Latvijas saldūdeņos dzīvojošās zivis.

Skolotāja - Mārīte Lielgalve